Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

+90 464 214 26 44

murat@rizeplatinbilgisayar.com

Notebook Tamirinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğuştan yetenekli insanımız, kanında Türk damarları akan yetenek fışkıran bir millet olduğumuz için pratiklik konusunda gerçekten çok deha gördüm. Fakat yine hatalar olmakta. Bu hataların olmaması için sizi bu yazımıza davet ediyoruz.

Notebooklar masaüstü bilgisayarlara nazaran çok nadirdirler. En ufak bir hatanız da anakartı yakabilir, çizebilir, tamamen çalışmaz hale getirebilirsiniz. Notebook servisleri ve notebook tamir hizmetleri bu yüzden vardır fakat insanımız para vermeden önce hep kendileri denerler. Bilmeniz gereken bir kaç şey söyleyelim sizlere.

Örneğin içini açıp fan temizliği yapmak istiyorsunuz. Youtube üzerinden videolara bakarak notebookunuzu açtınız. Fakat çok dikkat etmeniz gerekiyor, anakartı çizmemeniz gerekiyor. Her hangi bir metal bile değmemeli. Çivi bile koymamalısınız anakart üzerine. Batarya pilinizinde çıkardığınızdan emin olun ki elektrik olmasın notebookta yoksa hissedersiniz. Çok titiz ve dikkatli bir şekilde çalışmalısınız.

Kaliteli bir hizmet istiyorsanız öncelikle güvendiğiniz kişilere teslim ediniz. Yok kendim yapacağım derseniz Youtube üzerinden çok fazla video var fakat ekipmanlarınız yok ise zorlamayın derim yoksa bilgisayarınızdan olursunuz.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.