Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

+90 464 214 26 44

murat@rizeplatinbilgisayar.com

Notebook Servislerine Güvenilir Mi?

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de maalesef çok fazla dolandırıcı var. Bu gerek teknolojide olsun gerek dilenciliğe kadar çok fazla dolandırıcı var. Dilenci zannediyorsun akşam şoförü gelip alıp gidiyor. Bu yüzden her işte olduğu gibi, notebook servislerin de bile notebook tamirinizi güvenli ellere teslim etmeniz gerekiyor.

Tanımadığınız bir muhitte iseniz mutlaka tanıdığınız kişilere sorun teknik servis için. Şöyle bir örnek vereyim, tanımadıklarınız önce sizi süzer, bilgisi var mı yok mu diye. Onlar anlar zaten bilgisayardan anlayıp anlamadığınızı. Bir iki bilgisayar terimleri ile sizi test ederler, siz öyle boş boş bakıyorsanız “tamam voleyi vurduk” der servisçi.

“Neyi var bakarım, şu saatte gelin ücreti ve şu günde biteceğini söylerim” der. Siz de güvenip numaranızı da bırakıp gidiyorsunuz. Arıyor bilgi için ve siz dükkana gittiniz, çok iyi çalışan parçanızın çalışmadığını ve aslında çok basit bir şekilde tamir edilecek bilgisayarınızın çok uçuk bir fiyatla tamir edileceğini söylüyor.

İşte bunlardan kaçının. Güvendiğiniz veya lisanslı servislere gidin ki kaliteli hizmet alın ve güvenli bir şekilde bilgisayarınızı teslim edin.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.