Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

+90 464 214 26 44

murat@rizeplatinbilgisayar.com

Notebook Alırken Dikkat Edilecek Noktalar

Notebook alırken en çok dikkatmak etmemiz gereken nokta, Performans. Bu sadece dizüstü bilgisayarlar için değil aslında tüm bilgisayar çeşitleri için geçerli bir şey. Öncelikle ne tür bilgisayara ihtiyacınız var onu bilmelisiniz. Grafiker misiniz? Ofis ortamında çalışan memur? Yoksa oyun delisi misiniz? Ayrıca alacağınız bilgisayarın garantisi olup olmadığını da mutlaka kontrol edin. Sahte lisanslı kişilerden sakın satın almayın. Notebook servislerinde ücretsiz notebook tamirinden yararlanmak istiyorsanız garantiye önem vermelisiniz.

Bir bilgisayarda performans çok önemlidir. Bilgisayarın kasması herkesi çileden çıkarabilir. Donması, kasılması, yavaşlaması bu tür şeyler insanı gerçekten çok sinirlendiriyor. Özellikle önemli bir işiniz var, birden bilgisayar ikinci bir programı açtınız diye kasıyor ve donuyor. Sizde saatler sonra kendisine gelmeyen bilgisayarı manuel olarak kapatıyorsunuz, açtığınızda bütün kayıtlı dosyalarınız gitmiş. Bu an ki sinir kelimeler kifayetsiz kalır.

Bu tarz şeyler yaşamamak için öncelikle performans, sonra hızı, büyüklüğü, ağırlığı, taşınılabilirliği, çalışırken çıkardığı fan sesi, bu tarz şeyleri kontrol ederek almalısınız. Fiyat konusunda limitiniz yok ise en iyisini alarak hem grafik, hem oyun hem de diğer programlamalarınız da sıkıntı yaşamayacağınız sağlam bir bilgisayar almanızı öneririm. Bilgisayardan hiç anlamıyorsanız yardımcı olacak birisi ile gidiniz ya da internette araştırma yapınız çünkü satan kişiler yardımcı olmak yerine “satayım da hangisini alırsa alsın” diye düşünerek geçirebildiği kadar geçirirler. Bu tarz şeyler yaşamamanız için en azından performans gibi şeyler bilmelisiniz.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.