Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

+90 464 214 26 44

murat@rizeplatinbilgisayar.com

Neden Notebook Alınır?

Bilgisayar alırken hemen hemen yaptığımız hatalardan birisidir “zaten oyun oynamıyorum gerek yok güçlü bir şeye” bunu diyorsak baştan hata yapıyoruz. Sadece oyun değildir, programcılar ve grafikerler de sağlam bir bilgisayara ihtiyaçları vardır. Ve aldıkları bilgisayarlar bazen dışardayken lazım oluyor fakat masaüstü aldıkları için eve yada ofise gitmeleri gerekiyor, bu yüzden notebook çok önemlidir. Sadece taşınabilirliği bakımından değil ayrıca ek parça olarak ekran klavyede almanız gerekmiyor. Mouse o isteğe bağlı, bazıları mousepad’e alışık olmadığı için mouse alırlar ek olarak. Bunun dışında taşınabilir bakımından kolay olması ve performansları da sağlam olması neden notebook sorusuna bu cevabı bile yeter dedirtiyor.

Notebook servislerinde çok rahat, kolay ve hızlı bir şekilde notebook tamirleri de yapılmaktadır. Masaüstünün tek avantajı sanırım parçalar halinde transformes yapabilmeniz ve her hangi bir parça yansa çok rahat çıkarıp yenisini ekleyebiliyorsunuz. Eski notebooklar da bu yoktu, parçaları çıkarıp değiştiremiyordunuz. Performansını yükseltemiyordunuz fakat son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde notebooklar da bu sayede gelişmiş ve her parçasını değiştirip geliştirebileceğiniz hale gelmiştir. Bu sayede “hala notebook” dedirtiyor.

Önceki notebooklar da oyun oynadığınız zaman çok kasardı, şimdi yeni notebooklar sayesinde birçok masaüstü bilgisayarlardan daha kaliteli oyun performansı bulunmaktadır ve tadını çıkara çıkara oynayabilirsiniz. Hatta bilgisayarınızı taşıyabilme imkanı sayesinde istediğiniz her yere götürüp canınız sıkıldığında da oynayabilirsiniz. Örneğin arkadaşınıza yatıya gittiniz ve masaüst olsa götüremezsiniz fakat notebook olunca götürebilir hatta arkadaşınızda da varsa multiplayer yaparak beraber oynayabilirsiniz.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.